Crochet patterns

30 December 2011

Etui na dokumenty

Nie. To nie jest kolejne etui na komórkę. To jest etui na dokumenty. Gdzieś trzeba trzymać dowód osobisty, prawo jazdy itd. :) Na razie sprawdza się bardzo dobrze.
W tym tygodniu próbowałam zabrać się za zimowy beret. Niestety włóczka była za cienka i nic z tego nie wyszło. Wydaje mi się, że zimowy beret zrobię dopiero za rok :P W tym tygodniu planuję zrobić jakąś szydełkową zakładkę. Efekty mojej pracy już wkrótce na blogu :)
Jutro Sylwester, więc życzę wszystkim szampańskiej zabawy i udanego roku 2012 :D

Today I present crochet étui for documents:  identity card, driving license and others. 
In this week I've tried to make crochet beret. Unfortunately I chose a thin yarn. I suppose that I'll make winter beret until next year : ( In this week I plan to make little crochet bookmark. 
Tomorrow is New Year's Eve. Have fun and good luck in 2012 year :D
Mój blog istnieje już pół roku :) 
22,186  odsłony (pageviews)
1,113    komenatrzy (comments)
117       obserwatorów (followers)

Dziękuję bardzo :D
23 December 2011

Szydełkowa choinka / Crochet Christmas tree

Powrót do normy. Na chwilę obecną koniec z robótkami z kilku kolorów. Nie mój poziom zaawansowania :))
Dzisiaj prezentuję szydełkową choinkę. Dwa tygodnie temu próbowałam zrobić choinkę z innego wzoru. Nie udało się. Kwestia źle dobranej włóczki i super małego szydełka, którego wcześniej nie używałam. Później na jednym z brazylijskich blogów znalazłam inny wzór. Tym razem się udało. O ile się nie mylę jest to pierwsza robótka, którą nie robiłam szydełkiem 2,5 mm :)
Za oknem nareszcie śnieg, a święta co raz bliżej. Z tej okazji chciałabym życzyć wszystkim:

Wesołych Świąt!

Today I present crochet Christmas tree :) Two weeks ago I tried to create another tree with a different pattern. I failed it. Recently I found a simpler pattern, which  was  on one of the Brazilian blogs.
Christmas is on Sunday, so I wish you all:

Merry Christmas!16 December 2011

Crochet Spongebob Squarepants

Krótko i na temat. Szydełkowy Spongebob. Na początku wydawał się banalny. Z każdym rządkiem półsłupków było co raz gorzej. W końcu ze mną wygrał. Nie jest mistrzem robienia robótki z kilku kolorów. Zdecydowanie powinnam pozostać przy robieniu beretów, broszek i etui. 
Jest jakiekolwiek podobieństwo do Spongeboba ? Mam nadzieję, że tak :)

Crochet Spongebob Squarepants. At first I thought it would be easy. At the end... [Sigh] It was too much. I was fed up with this. It's not for me. I should make only berets, brooches and cases for different things.


Źródło: Nickelodeon08 December 2011

Kolejne etui ;)


Nietypowa włóczka. Co może z niej wyjść ? Wczoraj szybciutko zrobiłam prezent dla koleżanki. Etui na jej nową komórkę. Mam nadzieję, że w tym będzie bezpieczna :)) 
Na zewnątrz robi się co raz zimniej. Czas pomyśleć o jakimś szydełkowym berecie albo czapce :) Zima nadchodzi ! Jestem totalnym fanatykiem wiosny i lata, ale słuchanie "Last Christmas" bez śniegu za oknem jest po prostu dziwne :D

Unusual yarn. Yesterday I made a gift for my friend. It's case for mobile phone. 
It's getting colder and colder. I should make crochet beret or hat for winter :D I'm a big fan of spring and summer but listening to "Last Christmas" without snow is odd :DRelated Posts Plugin for WordPress, Blogger...