Crochet patterns

26 May 2012

Poncho

Dzisiaj prezentuję cudowne szydełkowe poncho, które moja siostra zrobiła dla mnie jakiś czas temu. Spytacie się dlaczego nie mogłam zrobić go sama. Cóż... Włóczka była dość wymagająca ;) Koniec czekania na włóczki... :) Paczka przyszła wczoraj. Moja część to: fioletowe, pomarańczowe i zielono-niebieskie włóczki. Co do pomarańczowej włóczki... Na stronie e-sklepu była pomarańczowa, na stronie producenta też była pomarańczowa, na moim zdjęciu też jest pomarańczowa. W rzeczywistości kolor bardziej wpada w czerwień. Kamizelki z tego jednak nie będzie, ale wymyśli się coś innego :) 
Wczoraj wieczorem zaczęłam dziergać sukienkę. Oj... Będzie tego dużo. Ciekawe ile to potrwa :P22 May 2012

Prezent

Włóczki już zamówione :) Teraz pozostało tylko czekać na dostawę. Na razie zamówiłam trzy kolory: fioletowy na sukienkę, pomarańczowy na kamizelkę i niebiesko-zielony na hm... co to właściwie jest ? Fachowej nazwy nie znam :) Golf, komin, cokolwiek to jest. Z pewnością nie zacznę od ostatniej robótki. Spokojnie może poczekać na jesień. Kamizelka wydaje się szybsza w robieniu, ale sukienka też ma łatwy wzór :) 
Dzisiaj prezentuje szydełkowy prezent dla koleżanki. Ciekawe czy już znalazła dla niego jakieś konkretne zastosowanie :))
A ja wracam do czekania na włóczki. W międzyczasie planuję się zabrać za jakieś etui na komórkę :D
17 May 2012

Powracam :)

Matury napisane, czas wrócić do szydełka. Dzisiaj miałam ostatni egzamin, a wczoraj zamiast powtarzać zrobiłam szydełkowy prezent dla koleżanki :) [już wkrótce będzie notka, ale dopiero po wręczeniu prezentu]  Oprócz tego ostatnie dni były wypełnione przeglądaniem szydełkowych schematów. Tym razem zdecydowałam się na większe rzeczy, dużo większe. Dotychczas "większymi projektami" były jedynie: chusta i torba. Tak szczerze... Kolejne etui na komórkę ? Pewnie się przyda, ale są fajniejsze szydełkowe rzeczy. Pamiętam, jak rok temu, zarzekałam się, że nie będę robić tak dużych rzeczy jak sukienki, bluzki itp. Każda konieczność prucia robótki, nad którą siedziałam  kilkadziesiąt minut lub nawet kilka godzin doprowadzała mnie do szaleństwa :) Tym razem chyba jestem gotowa na takie poświęcenie. Myślę, że te rzeczy są tego warte.
Poniżej zdjęcia rzeczy, które planuję zrobić w najbliższym czasie (a raczej w tym roku :P). Troszkę tego jest. Czas zamówić włóczkę i bierzemy się do roboty :D
A co Wam się najbardziej podoba ? Najbardziej podobają mi się kamizelki i sukienka :)


Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...