Crochet patterns

26 April 2013

Wiosna cz. II

Za oknem już prawie letnia pogoda. A ja już jutro wracam do domu na weekend majowy. I będzie dużo szydełkowania :D

23 April 2013

Niebieskie etui

Jutro ostatni ciężki dzień na uczelni, a później jeszcze 2 dni i do domu na długi weekend majowy. Nauki w domu będzie sporo (widmo sesji letniej gdzieś w oddali), ale chyba skupię się przede wszystkim na szydełkowaniu i odpoczynku. Mam nadzieję, że pogoda dopisze. 
Dzisiaj kolejne etui na komórkę. Wykorzystałam tą samą cieniowaną włóczkę co tutaj i tutaj19 April 2013

Wiosna cz. I


Życie w akademiku to na prawdę bardzo trudna sprawa... Ale może od początku.
Po ciężkim tygodniu wypełnionym kolokwiami, sprawozdaniami z laborek oraz wyjazdem terenowym, a także pierwszym z dwóch kolokwiów zaliczeniowych z historii ceramiki i szkła nadszedł mój chwilowo ulubiony dzień, czyli piątek. Piątek = wyjazdy terenowe. W tym tygodniu na szczęście blisko, bo nawet nie trzeba było opuszczać województwa. Ba! Nawet w obrębie tego samego miasta. W każdym razie po 3 godzinach słuchania o materiałach ogniotrwałych człowiek jest trochę zmęczony. A gdy dojdzie do tego dłuższa podróż... Nie. Ja wcale się nie uskarżam. Wyjazdy terenowe są absolutnie cudowne (przynajmniej dla kogoś, kogo pasjonuje przemysł - czyli ja się kwalifikuję), ale mimo wszystko człowiek jest padnięty. I taki padnięty człowiek wraca do akademika, zje co nieco, a tu przychodzi koleżanka i mówi "idziemy robić zdjęcia?". Odpowiedź oczywista :D Podsumowując życie w akademiku. Plusy: fantastyczni ludzie. Minusy: szaleństwo w sezonie grillowym na miasteczku studenckim AGH. 
I wykorzystałyśmy tą piękną pogodę. Od jutra ma podobno już padać, więc to był tym bardziej dobrze wykorzystany czas... A teraz czas wrócić do sprawozdania o materiałach ogniotrwałych. Kruszarki, piece i takie tam  inne pasjonujące rzeczy (ani grama ironii. To jest świetne !). A teraz efekty pracy Ewy Żebrowskiej:

13 April 2013

Czapka dla dziecka

Tak jak zapowiadałam we wcześniejszym poście dzisiaj coś, czego jeszcze na blogu nie było. Dziecięca czapka. Zdecydowanie taką robi się o wiele szybciej niż normalną ;)) 
A za oknem w końcu wiosna :) 
04 April 2013

Podkładka pod kubek

O dziwo za oknem wciąż zima. Zapewne nie jestem jedyną osobą, która ma tego serdecznie dość. Święta się skończyły. Szydełkowy bilans dość marny. Dokończona bluzka (którą zaczęłam w czasie ferii zimowych), podkładka pod kubek i jedna czapka. Miały być dwie, ale niestety włóczka się buntowała i żaden z wybranych schematów nie wychodził dobrze :/ Za to ta, która wyszła będzie niespodzianką. Powiem tylko tyle: takiej czapki jeszcze na moim blogu nie było :D 
Kolejne szydełkowe szaleństwo dopadnie mnie pewnie dopiero w długi weekend majowy :( A na razie nie pozostaje mi nic innego jak czekać na ładną pogodę (i uczyć się). 
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...