Crochet patterns

24 September 2014

Warszawa: Pałac Kultury i Nauki

Dzisiaj chyba mój ulubiony punkt wycieczki po Warszawie. Pałac Kultury i Nauki. Nie mogę uwierzyć, że co jakiś czas ktoś wpadnie na pomysł, aby go wyburzyć. Całe szczęście nikomu jeszcze nie udało się zrealizować tego idiotycznego planu (tak wiem... prezent od "braci" ze wschodu nie musi się wszystkim podobać, ale po co niszczyć budowlę wartą tyyyyle pieniędzy?) i prawdopodobnie nigdy się nie uda. Dla mnie jest to symbol Warszawy. Budynek, który mi się najbardziej z nią kojarzy. Żałuję trochę, że dookoła powstają nowe drapacze chmur. Wolę rozwiązanie takie jak w Paryżu. Dzielnica finansowa z daleka od centrum i zabytków. Jednak biorąc pod uwagę zniszczenia po wojnie, niestety w Warszawie nie ma aż tylu zabytków ile mogłoby być :( Ale widok i tak jest przepiękny. A jak wiało... :) Cieszę się, że to był dość ciepły dzień. Nie wyobrażam sobie tutaj wizyty zimą :) Ale oglądanie burzy z takiej wysokości... Mmmm.... dla mnie brzmi cudownie :)
16 comments:

 1. Kiedyś jadąc pociągiem do W-wy widać było Pałac Kultury teraz już niestety same szklane domy !

  ReplyDelete
  Replies
  1. w tym roku 2 razy przejeżdżałam przez Warszawę w drodze do i z Kołobrzegu. Z tego co pamiętam to tylko kilka sekund przed wjazdem do tunelu (od strony Warszawy Wschodniej o ile dobrze pamiętam) widziałam Pałac Kultury. Za to jak stadion pięknie wyglądał nocą, gdy się obok niego przejeżdżało... :)

   Delete
 2. thats a great city.

  greatings send you Conny

  ReplyDelete
 3. Pałac Kultury jest już po 50-tce, ma status zabytku. Widzę, że wyjazd do Warszawy był udany! ulach

  ReplyDelete
  Replies
  1. Bardzo udany :) Skoro zabytek to mogę odetchnąć z ulgą :D

   Delete
 4. Que lindo viaje y hermosas fotos ! Que tengas un lindo dia

  ReplyDelete
 5. Byłoby naprawdę żal gdyby go zburzyć. Co za głupota!
  Byłam w tej dzielnicy Paryża, o której piszesz :) Bardzo ciekawy pomysł z tym, że oddzielili to od centrum. Dzięki temu jest dzielnica, pełna dziwacznych szklanych budynków :)
  Świetne zdjęcia :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Odkąd pamiętam co jakiś czas była poruszana kwestia wyburzenia, obecnie co raz rzadziej, wręcz dawno o tym nie słyszałam (chyba tylko raz w tym roku). Może niektórych już nie irytuje (aż tak) ten budynek, ponieważ obecnie nie wyróżnia się tak jak kiedyś właśnie przez inne wieżowce dookoła. Myślę, że oddzielenie dzielnicy finansowej od centrum pozytywnie wpłynęło na komunikację w tym mieście. Ciekawe jakby to wyszło w Warszawie...
   Dziękuję :)

   Delete
 6. Сталинская архитектура. Похож на Московский университет. Снести такое здание может придти в голову только глупому человеку. Красивое величественное здание. Варшава- очень красивый город. Спасибо за экскурсию.

  ReplyDelete
  Replies
  1. Я знаю, что в России есть несколько зданий подобного вида. Все красивы. Среди прочего, "Гостиница Украина" в Москве.

   Delete
 7. Your photos are beautifull!!
  xxx

  ReplyDelete
 8. beautigul place! hug to you my pretty girl!

  ReplyDelete
 9. Thank u for the pics Katarina!!!!!! I had never seen this place before!

  ReplyDelete

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...