Crochet patterns

29 July 2014

Brązowa sówkaKolejna sówka do kolekcji :) W oczekiwaniu na publikację mam jeszcze cztery inne. I chyba na tym poprzestanę :) Co za dużo to niezdrowo. Po serii sówek obecnie koncentruje się na szydełkowych ciuszkach dla dzieci. Jedna sukienka w połowie zrobiona, a kolejna już w planach. Muszę też pomyśleć o jakiś nowych beretach i bluzkach dla siebie, skoro mam tyleeee włóczek

26 July 2014

Królestwo włóczek

Wymiary ok. 1,7m x 1,2m. Czyli całkiem sporo włóczek.

A ja myślałam, że mam mało włóczek... Chociaż jeszcze kilka dni temu moje zapasy nie wyglądały tak imponująco (stanowiły mniej więcej 2/3 tego co na zdjęciu). Moja kochana siostra postanowiła oddać mi część swoich włóczek. Gośka szydełkuje przede wszystkim ubrania. U mnie dominują małe formy. I w ten sposób stałam się właścicielką sporej liczby niedobitków (czyli małe motki resztek). Na szczęście było też kilka większych motków, z których na pewno będę mogła zrobić jakieś czapki, a może nawet starczy na kilka bluzek ? Ponieważ w moich zbiorach zrobił się niezły bałagan postanowiłam je posegregować. Nie spodziewałam się, że będzie tego aż tyle :)) 
Podsumowując: niektóre kobiety mając szafę pełną ubrań mówią, że nie mają się w co ubrać. Ja mając tyle motków czasami twierdzę, że nie mam odpowiedniej włóczki.  

W poniedziałek jadę z koleżankami na kilka dni w Góry Słonne :) Będzie przerwa od szydełka, ale nie będzie przerwy od nowych postów :) 

24 July 2014

W przerwie od sówek

Ostatnio zrobiłam 5 kolejnych sówek. Brązową, niebieską, szarą, żółtą i różową. Żeby nie było za dużo na raz teraz postanowiłam zabrać się za coś innego. Wracam do dziecięcych ciuszków. Tym razem szydełkowa sukienka dla siostrzenicy :) Góra będzie bladoróżowa, dół biały. Oryginał:

Photo from Club Osinka

22 July 2014

Inspiracje: szydełkowe torebki

Uwielbiam szydełkowe torebki, ale chyba tylko na zdjęciach. Mam w swoim posiadaniu trzy, w tym jedną sama zrobiłam. Patrząc na te cuda poniżej mam ochotę zamówić włóczkę, ale coś czuję, że po ich zrobieniu i tak nie nosiłabym tych torebek :(19 July 2014

Kolorowe etui 2.0

Czytelnicy, którzy odwiedzają mojego bloga regularnie być może rozpoznają tą włóczkę. Już raz ją wykorzystałam do zrobienia etui na komórkę. Niestety nie wiem jak, nie wiem kiedy, ale etui przepadło. Nawet nie zdążyłam się nim nacieszyć. Podczas szukania odpowiednich kolorów dla sówek natknęłam się na jakieś resztki kolorowej włóczki. Raz, dwa i gotowe nowe etui :) 15 July 2014

Fioletowa sówka

Nie mogę uwierzyć, że minął dopiero tydzień od ostatniego egzaminu. Mam wrażenie, że wakacje trwają już całą wieczność :) Tyle rzeczy zdążyłam zrobić przez ten czas. Książki, szydełko, rower itp. itd. Oczywiście było też dużo lenistwa :) Zostało ponad 2 miesiące do października. Niech trwają jak najdłużej. A pod koniec września i tak będę czuć się jak małe dziecko, które już nie może się doczekać powrotu do szkoły :) 
Powstała kolejna sówka. Wyszła trochę większa od zielonej. Czy mi się wydaje, czy ta sówka ma smutną minę ? 


11 July 2014

Zielona sówka

W środę wieczorem zabrałam się za sówki. Pierwsza bardziej przypomina mi kurczaka i ma kształt tic taca, ale myślę, że i tak jest udana :) Zrobiłam ją całkiem szybko. Godzinka przed meczem Argentyna-Holandia, a później pierwsza połowa, przerwa i 15 minut drugiej połowy :) Na jutrzejszy mecz Brazylia-Holandia znów mam w planach sówkę :) 


08 July 2014

Szydełkowy beret

Powoli nadrabiam zaległości :) Dzisiaj zdjęcie beretu, który zrobiłam już w maju
I dobra wiadomość :) Oficjalnie zaczynam wakacje. Wczorajszy egzamin już oceniony. Zdałam! Mogę spokojnie brać się za szydełkowanie :) 05 July 2014

Wracam do świata żywych :)

Wracam do świata żywych... Zasadniczo można powiedzieć, że w tym roku prawie nie szydełkowałam (etui i opaski do włosów pomijam). Z większych rzeczy zrobiłam tylko beret i bluzkę. Ten semestr był tak zakręcony, że nie miałam nawet czasu sfotografować skończonych wyrobów, mimo tego, że chodziłam w nich nie raz. Nawet przeoczyłam 3. urodziny bloga, które były pod koniec czerwca (trudno się dziwić... tego samego dnia miałam egzamin). Co do egzaminów 2 już zdane, a ostatni w poniedziałek. Trzymajcie kciuki... :) A od wtorku wracam do dziergania.
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...